VPG combi - zgrzewarka o podwójnej funkcji Artykuły firmy Kontakt do firmy

23.06.2021

VPG combi jest jedyną zgrzewarką do tacek na rynku o podwójnej funkcji: pakowanie w MAP (zmodyfikowana atmosfera) oraz w skin bez konieczności zmiany narzędzi.

Zgrzewarki VGP zostały zaprojektowane z myślą o szczególnie prostej obsłudze i niezawodnych procedurach pakowania, są idealnym rozwiązaniem do niedrogiego i profesjonalnego pakowania próżniowego. Łączą łatwość obsługi z niezawodnością. Urządzenie zapewnia doskonałą próżnię w każdych warunkach, umożliwiając pakowanie produktów także płynnych. System przedmuchu gazem umożliwia pakowanie w atmosferze zmodyfikowanej.

VGP COMBI SKIN charakteryzuje się prostotą użytkowania dzięki kolorowemu wyświetlaczowi dotykowemu oraz szybkością działania. Zestaw matryc SKIN umożliwia pakowanie produktów w trybie SKIN bez konieczności dodawania gazu obojętnego, szczelne zamykanie produktu i uszczelnianie całej powierzchni tacki.

Proces pakowania rozpoczyna się od ręcznego zamknięcia pokrywy zgrzewarki. Próżnia, opcjonalnie przedmuch gazem, zgrzewanie i cięcie odbywają się automatycznie zgodnie z wybranymi parametrami pakowania. Po zakończeniu procesu pakowania pokrywa otwiera się automatycznie, a gotowe opakowania są lekko unoszone na tacce nośnej, umożliwiając ich łatwe wyciągnięcie z urządzenia.

Cechy szczególne:

  • pakowanie w SKIN, próżni i MAP
  • zgrzewanie
  • maszyna typu Plug & Play z szybką wymianą matryc
  • bardzo małe rozmiary urządzenia z przeznaczeniem do małych pomieszczeń
  • kolorowy ekran dotykowy z przyjaznym interfejsem HMI i pamięcią 10 programów


Źródło i fot.: Metro-Plast