System modułowy składający się z wózków transportowych, składanych pojemników i pokryw montowanych na zawiasach - transport z magazynu do punktu sprzedaży Artykuły firmy Kontakt do firmy

09.06.2021

Sieci handlowe zaopatrują swoje sklepy z magazynów centralnych. Zamówiony towar jest kompletowany do składanych pojemników. Aby maksymalnie ułatwić obsługę pojemników z towarem są one umieszczane na wózku transportowym. Następnie całe zamówienie może być ręcznie i ergonomicznie przeniesione na ciężarówkę, a następnie do sklepu.

Opakowanie odpowiednie dla systemu sklepowego

Jeśli identyfikacja produktu w sklepie jest zawsze taka sama, jednostka opakowania może być zaprojektowana tak, aby pasowała do produktu na półkach - identyfikując pojemniki za pomocą kodu kreskowego. Zmniejsza to nakład pracy nawet o 50%. Puste opakowania mogą być składane na wózki transportowe, zbierane i zwracane do centralnego magazynu podczas kolejnego transportu w celu zaoszczędzenia miejsca. Dzięki temu nie tylko unika się odpadów opakowaniowych, ale system wielokrotnego użytku zmniejsza również emisję CO2.

Wydajny system przenośnikowy i dział kompletacji zamówień

Podczas gdy rozwiązania Utz mogą być optymalnie dostosowane do wymagań systemów przenośnikowych, szczególną uwagę zwraca się również na obsługę w dziale kompletacji zamówień. Pomimo dużego  znaczenia automatyzacji, pojemniki muszą również spełniać wymogi ergonomiczne związane z transportem ręcznym.

Różne pojemniki UTZ, uchwyty na detale, składane pudełka w różnych kolorach.

Sprawdź pełną ofertę pojemników na utzgroup.com

Źródło i fot.: UTZ Polska