Maszyna pakująca MPR-1 - urządzenie napełniająco - pakujące o konstrukcji rotacyjnej Artykuły firmy Kontakt do firmy

08.04.2021

Głównym elementem maszyny jest stół obrotowy z gniazdami na kubki, wokół którego umieszczone są poszczególne stacje odpowiedzialne za pakowanie i dozowanie. Maszyna MPR-1 pracuje w pełni automatycznie i przeznaczona jest do dozowania oraz pakowania szerokiej gamy produktów o konsystencji płynnej, półpłynnej i pastowatej w kubki z tworzywa, zgrzewane wieczkiem termozgrzewalnym opcjonalnie kubek może być zamykany wieczkiem zatrzaskowym.

Zastosowanie serwonapędów pozwala na dużą swobodę w dopasowaniu pracy poszczególnych mechanizmów automatu do właściwości pakowanych produktów i zapisywanie optymalnych ustawień w formie „receptur pakowania” dla każdego z produktów i opakowań.

Urządzenie posiada płynną regulację wydajności od 500 do 2500 opakowań na godzinę oraz dozownika od 0,1l do 0,5l. Dla opakowań o większych pojemnościach stosowany jest dozownik w zakresie 0, 5-1l. Urządzenie w zależności od przeznaczenia może być wykonane w opcji aseptycznej lub w wersji standardowej.

Automaty tego typu swoje zastosowanie znajdują w przemyśle mleczarskim, mięsnym, rybnym, owocowo-warzywnym.

Konstrukcja maszyny pozwala na stosowanie różnych wzorów opakowań, przez doposażenie w dodatkowe wymienne zestawy oprzyrządowania formatowego.

W przypadku zapotrzebowania na większą wydajność, urządzenie może być wykonane w wersji:

  • dwurzędowej, wydajność do5000opakowań/godzinę
  • trzyrzędowej, wydajność do7500 opakowań/godzinę
  • czterorzędowej ,wydajność do 10000opakowań/godzinę.


Źródło i fot.: MPS