Lampy bakteriobójcze i urządzenia serii NBV IP65 sprzymierzeńcem w walce z zakażeniami Artykuły firmy Kontakt do firmy

29.06.2021

Współczesny odbiorca wymaga od producentów żywności dostarczania artykułów najwyższej jakości. Jednym z kluczowych elementów decydujących o dopuszczeniu produktu do obrotu i rynkowym sukcesie jest jego czystość mikrobiologiczna.

Do zanieczyszczenia może dojść na każdym etapie produkcji, przechowywania, transportu dlatego wytwórcy przywiązują szczególną wagę nie tylko do czystości komponentów i produktów finalnych, ale także sterylności hal, ciągów produkcyjnych, magazynów i opakowań.

Sprzymierzeńcem w walce z zakażeniami są lampy bakteriobójcze i urządzenia serii NBV IP65, które w skuteczny sposób niszczą wszelkie mikroorganizmy i ich formy przetrwalnikowe. Działanie lamp polega na emitowaniu promieniowania UV-C o długości fali 254 nm (nie mylić z zabronionym w Polsce promieniowaniem radiacyjnym!). Promieniowanie UV-C trwale niszczy bakterie, pleśnie, drożdże, grzyby i wirusy bez możliwości ich uodpornienia się na tę formę dezynfekcji, chroniąc tym samym produkt przed skażeniem. Warto dodać, że promieniowanie UV-C wykorzystywane w lampach NBV IP65 skutecznie niszczy także wirusy, w tym SARS-CoV-2. Bardzo istotne znaczenie ma również fakt, że światło UV-C odstrasza szczury, myszy i inne gryzonie.

Montaż lamp jest prosty i nie wymaga specjalnych instalacji ani nakładów na modernizację ciągów produkcyjnych. Stosowanie promieniowania UV-C pozwala na ograniczenie lub wyeliminowanie z procesu technologicznego drogich i szkodliwych dla zdrowia chemikaliów, a bakterie, pleśnie, drożdże, wirusy i grzyby nie mają szans z lampami i urządzeniami serii IP65 firmy Ultra-Viol.

Przemysłowe oprawy bakteriobójcze serii NBV IP65 najczęściej znajdują swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym. Służą między innymi do:

  • dezynfekcji ogólnej hal produkcyjnych oraz maszyn,
  • dezynfekcji ogólnej powietrza i powierzchni pomieszczeń, w których realizowany jest proces pakowania,
  • dezynfekcji miejscowej dozownika i podajnika (taśmy) w czasie pakowania,
  • dezynfekcji ogólnej pomieszczeń przejściowych, śluz,
  • dezynfekcji opakowań – pojemników, kubków, wieczek, folii, taśm,
  • lampa w zabudowie do dezynfekcji np. jajek i powietrza przed wtórnymi zakażeniami.

Producent Ultra-Viol oferuje nowoczesne i sprawdzone oprawy bakteriobójcze przemysłowe IP65. Wszystkie urządzenia posiadają badania skuteczności działania przeprowadzone w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno Spożywczego im. Prof. Wacława Dąbrowskiego w Łodzi. Nasze produkty zyskały już uznanie użytkowników w wielu krajach. Nasi partnerzy biznesowi dzięki bakteriobójczym lampom przemysłowym wyeliminowali ze swoich zakładów problem niewystarczającej czystości mikrobiologicznej. Państwo również mogą poprawić warunki panujące w prowadzonych przez Was firmach – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Źródło i fot.: Ultra-Viol