Lampa bakteriobójcza i wirusobójcza UVC do dezynfekcji powietrza GERMIPROTECT 4x55 Artykuły firmy Kontakt do firmy

01.06.2021

Zanieczyszczone powietrze zostaje skutecznie oczyszczone z wirusów, bakterii, pleśni i grzybów pod wpływem biobójczego promieniowania UV-C wewnątrz urządzenia

Przemysłowa  przepływowa lampa wirusobójcza i bakteriobójcza GermiProtect 4x55 służąca do skutecznej dezynfekcji powietrza, dekontaminacji pomieszczeń z wykorzystaniem lamp UVC.

Przeznaczona do stosowania w halach produkcyjnych, w których realizowany jest proces pakowania i produkcji spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej itp. oraz wszędzie tam gdzie wymagany jest podwyższony stopień czystości mikrobiologicznej powietrza.

Lampy GermiProtect GP 4x55 z powodzeniem stosowane są również jako lampy UV do dezynfekcji w szkołach, na uczelniach w dużych biurach, w stołówkach, dworcach, galeriach handlowych, sklepach.

Dezynfekcja lampami UVC GermiProtect todbywa się w sposób ciągły w obecności ludzi. Światlo UVC nie wydostaje się na zewnątrz, lampa jest bezpieczna i zarazem bardzo skuteczna. Jej konstrukcja przypomina sterylizator powietrza tunelowy jednokomorowy i dwukomorowy na co Ultraviol sp.j. posiada Świadectwa Ochronne wydane przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej.

Sterylizatory powietrza GermiProtect GP 4x55 w dobie pandemii, ale także w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę sezonową, stosowane w miejscach publicznych, w miejscach gdzie możliwy jest duży kontakt pomiędzy ludźmi pozwalają znacząco obniżyć poziom wirusów i bakterii w powietrzu. Ta forma dezynfekcji powietrza jest skuteczna i chroni ludzi przed infekcjami.

Przepływowe lampy GermiProtect GP4x55 świetnie sprawdzają się na halach produkcyjnych. GermiProtect dezynfekuje powietrze w obecności ludzi, co przekłada się na następujące korzyści dla firmy:

  • zmniejsza się ryzyko zakażeń wtórnych z powietrza,
  • ochrona półproduktów, składników, materiałów czy produktów gotowych przed zakażeniem np. bakteriami,
  • większe bezpieczeństwo pracowników w okresie grypy sezonowej i pandemii COVID-19.

Skuteczność lamp UVC GermiProtect potwierdzają badania z przeprowadzone w renomowanym laboratorium.

Źródło i fot.: Ultra-Viol